Parmak Okuma Cihazı

Parmak Okuma Cihazı

Parmak Okuma Cihazları

Permak okuma cihazları ile kopyalanamaz bir işlem sağlayabilirsiniz.

Parmak Okuma Cihazı

Bu gibi sistemlerde güvenlik çok önemli ve hassas bir durumdur. Personel takiplerde faaliyet gösteren bu durum Taga Savunma tarafından göz önünde bulundurularak sektörün en iyi ve en kaliteli üreticileri ile çalışmaktadır. Biometrik cihazlarımızdan parmak izi okuma temini ve güvenlik konusunda hassasiyeti göz önünde bulundurarark Ar-Ge çalışmalarını yapmaktadır.

Parmak İzi Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmakların uç bölgesi insan biometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucunda yer alan girinti ve çıkıntılar bir nevi biometrik haritaya benzer.
Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak şifreleme algoritması oluşturur.
Cihaza parmak izi tekrar okutulduğunda cihaz içisinde algotirmaya alınmış kayıtlar arasında eşleştirme gerçekleştirilir ve parmak izi tanıma süreci tamamlanmış olur.

Taga Parmak İzi Sistemleri

  • Tanıma Süresi : Parmak izinin cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.
  • Sistem Dili : Türkçe Dahil birçok sesli yönlendirme ve uyarı.
  • Çalışma : Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.
  • Taga parmak izli okuyucuları gelişmiş parmakizi sensörü, ödüllü algoritmasıyla geçiş sistemlerinde eşsiz performans sunar. Biometrik sektörünün en yüksek doğruluk oranına sahip ve en hızlı parmak izi tanıma ve onaylama süresine sahiptir.
  • Taga ürünlerininin en önemli özelliklerinden biri de kullanıcı parmağının direk olarak sensöre temas etmemesidir. Sensör ile parmak okuma alanında koruyucu cam vardır, bu sayede çok hassas olan cihaz sensörü yağ, kir gibi dış etmenlerden etkilenmez. Patentli bu özellik sayesinde son derece hassas olan parmak izi okuma sensörlerinin ömürleri son derece uzun olur.
  • Entegrasyon : Parmak izi tanıma sistemi mevcut sisteminize (Personel kartlı pdks yada benzeri sistemler ) son derece kolay entegre edilebilir. Network üzerinden hem bağlanmada kolaylık hem de kullanım kolaylığı sunar.